piątek, 20 kwietnia 2012

Sałatki polskie - Zaproszenie 25


Sałatka grecka, sałatka rosyjska... - to nazwy, które wyróżniają pewien rodzaj sałatki, nie odnosząc się do konkretnego jednego przepisu. Takiej "polskiej sałatki" raczej nie ma - chyba, że znajdziemy ją w zagranicznych  książkach kucharskich lub na obcojęzycznych  stronach kulinarnych z przepisami  polskiej kuchni.

Tym razem zapraszam Was do zrobienia takich polskich sałatek, może także pokusicie się o jakieś uzasadnienie, próbę stworzenia definicji. Od razu wyjaśniam, że nie chodzi tu o kolory, ale o składniki.
Okazją  do takiego patriotycznego akcentu kulinarnego jest termin tej edycji Barku, czyli czas od dzisiaj do 6 maja włącznie. A w tym terminie mieści się nasze majowe święto.

Początkowo miałam zamiar wstawić kilka propozycji do wykorzystania, ale zrezygnowałam, nie chcąc niczego sugerować. Zasady zgłaszania postów z Waszych blogów pozostają bez zmian (wpisujcie w komentarzach do tego zaproszenia).
Pozdrawiam Was szczególnie majowo, życząc udanego długiego weekendu (kto może niech korzysta) i z ciekawością czekam na sałatkowe propozycje...

3 komentarze:

  1. Bardzo chetnie sie przylacze - juz zaczynam dumac nad skladnikami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi
    1. Ja też myślę i jeszcze nie wiem... :)

      Usuń